ב"ה   ט אב התשע"ח (21.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ח"י אלולהבגד הרוחני ההולם לדורנו
חסידים אומרים, כי הבעל שם טוב בדרכו סיפק חומר גלם רוחני ואדמו"ר הזקן ארג ממנו בגד שמתאים למידות נפש האדם

טו אלול התשע"א (14.09.2011)

חב"ד
בתאריך העברי ח"י באלול ירדו לעולם שתי נשמות מיוחדות, שהאירו את שמי היהדות באור יקרות: מחולל תנועת החסידות רבי ישראל בעל שם טוב (בשנת תנ"ח, לפני 313 שנים), ומייסד חסידות חב"ד רבי שניאור זלמן מלאדי (בשנת תק"ה, לפני 266 שנים).
 
טרם לידת הבעל שם טוב, עברה על עם ישראל תקופה קשה. בתפוצות השונות סבלו מרדיפות והצקות בלתי פוסקות מצד הרשעים הגויים התורנים, ובמקביל צרב הכאב המר מחלום הגאולה המדומה שבדה משיח השקר שבתי צבי. היה צורך בטלטלת קדושה, שתחזיר לעיני ההמונים אור של תקווה ואמונה, ואת המשימה הזו הטיל הקדוש-ברוך-הוא על רבי ישראל בעל שם טוב.
 
שיטת החסידות שייסד הבעל שם טוב, מיקדה זרקורים אל הרגשות היהודיים: האמונה בבורא העולם, אהבתו ואהבת בניו – בני ישראל לגווניהם. הבעל שם טוב הרים את קרנם של היהודים שאינם למדנים על-ידי שגילה כי דווקא הם ניחנו במנות גדושות של אמונה ויראת שמים, וכך פעל להפלת המחיצות המלאכותיות שבינם לבין חובשי הספסלים בבתי המדרש.
 
*
 
כמעט חמישים שנה לאחר מכן, נולד רבי שניאור זלמן מלאדי וסלל דרך מופלאה להשגת הרגשות המרוממים בהם התמקד הבעל שם טוב. זו למעשה הדרך המוכרת בשם חב"ד – ראשי התיבות חכמה, בינה, דעת.
 
רבי שניאור זלמן, הנודע בכינוי האדמו"ר הזקן – התווה שיטה ייחודית של התבוננות מעמיקה בהשכלות אלוקיות, משולבת במתכונים להתמודדויות נפשיות מול ניסיונות ופיתויים. בשיטה זו, שפרושה בספרו הנודע 'תניא' – מצעיד אדמו"ר הזקן את היהודי צעד אחר צעד ומובילו לאהבת השם, אהבת ישראל ויראת שמים.
 
הזיקה בין 'שני המאורות' – הבעל שם טוב ואדמו"ר הזקן – הייתה עמוקה. לידתו וחינוכו של אדמו"ר הזקן לוו בהדרכות צמודות שקיבלו הוריו מהבעל שם טוב, ואדמו"ר הזקן מצדו, ברבות הימים, כינה את עצמו נכד לבעל שם טוב. עד כדי כך, שכאשר היה מצטט דברים משמו היה מתבטא: 'סבא אומר'.
 
חסידים אומרים, כי הבעל שם טוב בדרכו סיפק חומר גלם רוחני ואדמו"ר הזקן ארג ממנו בגד שמתאים למידות נפש האדם.
 
*
 
תנועת חסידות חב"ד הפרושה כיום בכל העולם, היא היא דרכו של אדמו"ר הזקן, לאורו של הבעל שם טוב. מדור לדור עבר שרביט ההנהגה של החסידות לרבי הממשיך, שיצק תבניות רוחניות מתאימות לתקופתו וכך פעל לפיתוח ושגשוג הדרך המופלאה בעבודת השם בקרב כל ישראל.
 
בדורנו, תחת שרביטו מעורר ההשראה של מנהיג חסידות חב"ד, הרבי מליובאוויטש – זכינו כי מעיינות החסידות כבר נפוצים ומתפשטים בכל העולם. שלוחיו וחסידיו של הרבי, המפוזרים בכל רחבי תבל, מביאים את בשורת החסידות לכל יהודי ויהודי. בזכותם, הפכו עקרונות החסידות לאבני יסוד בכל קהילות ישראל והם מוכרים הן בקרב באי בתי המדרש השונים והן בקרב אלה שעדיין אינם מבאי בתי המדרש.
 
הבעל שם טוב הובטח משמים, כי כאשר יפוצו מעיינות החסידות בכל העולם תבוא הגאולה השלמה. ואמנם על פי עדותו של הרבי – כבר כשרה השעה לכך. נפלה בחלקנו הזכות הגדולה להיות בדור המיוחד שיחתום את תקופת הגלות ויפתח את תקופת הגאולה.
 
על סמך מקורות תורניים ושלל התבטאויות מפי הרבי עצמו, אנו מאמינים ובטוחים כי הרבי הוא מלך המשיח ובקרוב זה יתגלה לעין כול – כאשר יוביל את כל עם ישראל לגאולה השלמה. הבה נוסיף בלימוד החסידות, ביישומה ובהפצתה, וכך נזכה שההתגלות המיוחלת תתגשם רגע אחד קודם, תכף ומיד ממש.
אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;