ב"ה   יא תמוז התשע"ח (24.06.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש טבתה' בטבת חג הספרים
בה' טבת ניתן הפסק בבית המשפט, שאכן – יש להחזיר ספרים אלו למקומם הטבעי – והם זכו ל"פדיון שבויים", דבר שמבטא את התוקף וה'בעל-בתיות' של היהודי בעולם. 

כח כסלו התשע"א (05.12.2010)

בה' טבת, בשנת תשמ"ז, הוציא בית המשפט הפדרלי בארה"ב פסק דין משמעותי ביותר, שגרם לשמחה רבה בכל חוגי חסידי חב"ד בעולם: 

במשך חודשים ארוכים עד אז היו ספרים וכתבי יד של אדמור"י חב"ד, מהספריה הייחודית בבית המדרש ב-770 שבניו-יורק, במצב של "שבויים" – כאשר סביבם מתנהלות מערכות משפטיות סבוכות – האם הם שייכים בכלל לתנועת חב"ד (...!), ואם להחזירם לספריה או לא. 

בה' טבת ניתן הפסק בבית המשפט, שאכן – יש להחזיר ספרים אלו למקומם הטבעי – והם זכו ל"פדיון שבויים", דבר שמבטא את התוקף וה'בעל-בתיות' של היהודי בעולם. 

אולם ברוסיה עדיין מצויים ספרים רבים וכתבי יד נדירים של האדמורי"ם הקודמים, השייכים לתנועת חב"ד. ספרים קדושים ומיוחדים אלו - למרות הפקודה להחזירם – נמצאים עדיין ב"שבי". דבר זה פוגע ברוסיה עצמה, הן בדברים הניכרים לעין, והן כאלו שלא, אולם המצב כרגע בעינו עומד. 

מה יכולים אנו לעשות למען העניין? 

להשתדל ברכישת ספרים (וכידוע שיש עניין שספרים, ובפרט ספרי קודש, יעלו כסף – שכן בעולם שלנו דבר חשוב עולה כסף... ועד שהאדמו"ר הקודם הורה משום כך להדפיס את המחיר על גבי כמה קונטרסים). 

כמו כן להשתדל לתת ספרים לאחרים בשמחות וכו' ואף לילדים קטנים – כמתנה, וכן לעשות מנוי מראש על ספרים שעומדים לצאת לאור, מה שיזרז את פדיון הספרים, ועד להבאת הגאולה האמיתית והשלמה.
אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;