ב"ה   ט אב התשע"ח (21.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » פרשת השבועאומות הגויים לעתיד-לבוא
אותם גויים שלא ימלאו את תפקידם ולא יכפפו את עצמם לשירות עם ישראל – יכלה אותם האלוקים מן העולם. בתקופת הגאולה לא תהיה זכות קיום לנברא שלא ממלא כראוי את תפקידו.

יז אלול התשע"ו (20.09.2016)

חב"ד
ברוב שבתות השנה קוראים הפטרה מדברי הנביאים, שיש לה קשר מובהק לפרשת-השבוע. שונה הדבר בשבע השבתות שבין תשעה באב לראש-השנה, בהן קוראים הפטרות המכונות "שבעא דנחמתא" – שבעה קטעי נחמה שנאמרו בקשר לחורבן – לאו דווקא עם קשר גלוי כל כך אל הפרשה.
 
אולם יוצאת-דופן הפטרת-הנחמה השישית, הנקראת השבוע – "קומי אורי" (ישעיה ס) – לה קיים קשר ברור אל פרשת-השבוע, 'תבוא'.
 
בפרשת-השבוע מדובר על בחירתו הנצחית של השם בעם ישראל, כעם סגולה המיוחד מכל העמים: "והשם האמירך (בחר בך) היום להיות לו לעם סגולה... ולתתך עליון על כל הגויים" (דברים כו, יח-יט) (עליונות שבאה לידי ביטוי ביכולת מיוחדת למלא את רצון הבורא, יותר משאר העמים, שמעוררת אצל העמים רצון וכמיהה לשרת את עם ישראל). זו בחירה שאינה תלויה בהתנהגותנו ואינה נתונה לשינויים.
 
בהפטרת השבוע מדובר בגורלה של בחירה זו לעתיד לבוא: "ובנו בני נכר חומותייך ומלכיהם ישרתונך... כי הגוי והממלכה אשר לא יעבדוך – יאבדו" (ישעיה ס י-יב). בבוא הגאולה, יכירו כל העמים בעליונותם של בני-ישראל ויראו לעצמם זכות גדולה לממש את ייעודם עלי-אדמות – להסתופף בצל עם ישראל ולשרתם.
 
אותם גויים שלא ימלאו את תפקידם ולא יכפפו את עצמם לשירות עם ישראל – יכלה אותם האלוקים מן העולם. בתקופת הגאולה לא תהיה זכות קיום לנברא שלא ממלא כראוי את תפקידו.
 
(ליקוטי שיחות כרך כד עמוד 157)
אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;