ב"ה   יא תמוז התשע"ח (24.06.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » מגזיןלחזור הביתה
ביום אחד, ללא שום איום או סיבה נראית לעין – הכול קרס כבנין של קלפים. מסך הברזל נפל כאילו היה תעתוע ראייה והצבא שאיים על העולם כולו – התפרק ליחידות קטנות וחסרות יומרות אימפריאליסטיות.

כ טבת התשע"ח (07.01.2018)

כאשר התמוטטה ברית-המועצות לפני למעלה מעשרים שנה, ושמחה חבקה עולם על קריסתו של משטר-הרשע שאיים על העולם החופשי – היה בכל זאת אחד שהמשיך לפחד: הקוסמונאוט סרגיי קריקאלב. הוא היה בעיצומה של משימת מחקר ונעזב בחלל למשך 313 ימים(!) – משום שהמדינות החדשות שקמו על חורבותיה של ברית המועצות סרבו לקחת אחריות ולממן את השבתו ארצה. רק לאחר כמעט שנה – שיגרה גרמניה את החללית "סיוז" שחילצה את הקוסמונאוט האומלל.
 
כמעט אלפיים שנה נמצא עם ישראל בגלות. העולם כולו נראה כמו כלוב ענק שחיות שונות מנסות לשרוד בו, זו על חשבון זו. כל דאלים – גבר, ועל פי טבע – לא נראה לזה סוף. האיומים הממשיים רק גוברים מכל כיוון: צבאי, פוליטי, לאומי, אישי, והאפשרות שלפתע יקרוס כל זה והכול יסתדר ויהיה נפלא – איננה נראית הגיונית.
 
אך הבה נזכור: כך היה גם בימיה האחרונים של ברית המועצות: הדיקטטורה הייתה בשיאה. בכל בניין דירות שרץ סוכן קג"ב שידע מי עולה ועם מי, על מה דיברו ולאן הם הולכים. אי אפשר היה להשיג שם שום דבר בדרך ישרה. היחידים שיכלו להשיג משהו עבור עצמם או עבור משפחתם היו העשירים הבודדים והמושחתים המרובים. הייאוש, הפחד והמחסור שררו בכל.
 
והנה – ביום אחד, ללא שום איום או סיבה נראית לעין – הכול קרס כבנין של קלפים. מסך הברזל נפל כאילו היה תעתוע ראייה והצבא שאיים על העולם כולו – התפרק ליחידות קטנות וחסרות יומרות אימפריאליסטיות.
 
(גדודים של סוציולוגים וסובייטולוגים מנסים מאז להבין איך זה קרה ולמה – והם אינם מתקרבים אל האמת. האמת היא, שזו תוצאה מתהליכים רוחניים בהם החל הרבי הקודם מליובאוויטש. תהליכים אלו התעצמו בהשראתו חתנו, הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, שאף ניבא את הקריסה מראש, ראה בה התחלה של פעילות המשיח בעולם, וציווה על חסידיו בישראל להתכונן לקראתה באופן מעשי).
 
כל זה הוא רק דוגמא "קטנה" למה שעומד לקרות לעולם כולו – בגדול בהרבה ובבת-אחת, בימינו אלה ממש. לא עוד שחיתויות, מחלות ומוות, לא עוד שנאה, קנאה ותחרות. לא עוד מחסור ופחד, אידיאולוגיות מטופשות וחיים חסרי טעם ורוויי ייאוש. כל זה יקרוס בבת אחת, יגוז כעשן.
 
הגאולה האמתית והשלמה תהפוך את המצב באחת: בני האדם ישתחררו אל אושר צרוף וחיים של משמעות, בריאות ושמחה. את מקומם של כל המשטרים יתפוס השלטון האלוקי שיתבטא לחלוטין במלכותו של המשיח וירים את האנושות לפסגות חדשות של צדק, יושר ואושר אמתיים, נצחיים.
 
ועוד דבר: ברגע הנפלא והקרוב מאוד הזה – אף יהודי, רחוק ככל שיהיה,  לא יישכח בחלל הגלות הריק. ובלשון הנביא: "ואתם תלוקטו לאחד אחד בית ישראל".
 


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;