ב"ה   יא תמוז התשע"ח (24.06.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » מגזיןהחום שגבר על הקור
"בניו יורק פגשו ההורים בבחורים יהודים, לא יודע בדיוק היכן, והם שהביאו אותם אל הרבי מליובאוויטש. אינני יודע מה יעץ להם הרבי, אך זמן קצר לאחר פגישתם עם הרבי נעלמה בעייתו של הילד!".

כד טבת התשע"ח (11.01.2018)

התרגשות רבה אפפה את משפחת סמג'ה. היה זה לפני כשלושים שנה, זמן קצר לאחר שהתקרבו לדרך חסידות חב"ד. הם התגוררו בסרסיל, פרבר של הבירה הצרפתית פריז, ובמסגרת הפעילות של חב"ד במקום השתתפה אם המשפחה בהגרלה על כרטיס טיסה לניו-יורק, לחצר הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. השתתפה – וזכתה.
 
במיוחד התרגש חי, בעלה של הזוכה. הוא החליט כי אם כבר – זו הזדמנות שכל המשפחה תטוס אל הרבי. הוא סר לסוכנות נסיעות ורכש כרטיסים לו, לרעייתו ולבנם מאיר. אפילו בני משפחה נוספים – אחים ואחיינים, החליטו להצטרף עמם לנסיעה קבוצתית.
 
כמה ימים לאחר מכן, נגדעה באחת כל ההתלהבות של חי. ידיעה חדשותית ששמע כבדרך אגב ברדיו דיווחה על קיפאון עז ובלתי שגרתי ששורר בניו-יורק. קור הוא אחד הדברים המרתיעים ביותר את חי. "אולי נרד מהתוכנית?", ניסה למשש את הדופק של אשתו.
 
גיסו של חי, שהיה כבר נטוע עמוק בעולמה של חסידות חב"ד, שכנע את חי לא לשנות תכניות. "החוויה במחיצת הרבי שווה כל מזג אוויר שבעולם!", פנה אל ההיגיון שבחי. אולם חי היטלטל בספקות קשים.
 
חי זוכר כי זה היה ביום שני בשבוע, אחרי תפילת ערבית. במוחו הבשילה החלטה כי אם לא יחול שינוי בתחזית מזג האוויר, הוא נשאר בפריז. הוא חייג אל מוקד שרות מטאורולוגיה כדי לקבל תמונה עדכנית של מזג האוויר בניו-יורק.
 
התברר שאכן קר מאוד. "מותר לשאול מה אתה מחפש בניו יורק?", שאל הדובר במוקד השרות. הייתה זו סקרנות לא שגרתית.
 
"אני מתכנן לבקר בן-דוד", השיב חי סמג'ה. היה לו ברור כי אין סיכוי שהצרפתי מהמטאורולוגיה ידע מיהו הרבי מליובאוויטש ולכן פטר אותו בתשובה סתמית.
 
"שמע", אמר לו הצרפתי. "אם אתה מגיע לניו-יורק ונמצא בברוקלין, יש שם מנהיג יהודי דגול בשם הרבי מליובאוויטש. אני מציע לך ללכת לבקר אותו. לא תתאכזב!".
 
חי היה בטוח כי הוא הוזה. "אתה יהודי?", שאל את בן שיחו.
 
"לא", השיב האיש.
 
"אז מה לך ולרבי מליובאוויטש?", לא הצליח חי לקלוט.
 
"במעגל הרחוק של קרובי המשפחה שלי יש זוג יהודים", סיפר האיש. "ביום בהיר אחד הלכו לטייל להנאתם עם בנם היחיד בשדרה המפורסמת 'שאנז אליזה', ופתאום פגע כדור תועה בראשו של הילד. הפגיעה הייתה אנושה ואך בנס ניצלו חייו. אולם המוח נותר פגוע. הורי הילד לא חסכו כסף ולא מאמץ ונדדו בין מומחים שונים, שינסו להטיב את מצבו. עד ניו יורק הגיעו, כדי להיפגש עם רופאים הטובים בעולם בתחומם. אולם אף רופא לא עודד אותם.
 
"בניו יורק פגשו ההורים בבחורים יהודים, לא יודע בדיוק היכן, והם שהביאו אותם אל הרבי מליובאוויטש. אינני יודע מה יעץ להם הרבי, אך זמן קצר לאחר פגישתם עם הרבי נעלמה בעייתו של הילד!".
 
"מדהים!", התבטא חי.
 
"נכון. אכן מדהים", אמר הגוי. "הוא שאמרתי: אם אתה מזדמן לניו יורק, שווה לך להתקבל לביקור אצל האישיות הזו"...
 
למחרת בשעות הצהריים עלתה משפחת סמג'ה על טיסה לניו-יורק. האיתות שקיבל חי דרך הגוי – עשה את שלו. אמנם שרר ברחובות ניו יורק קור מקפיא עצמות, אך בפנים בית המדרש, במחיצת הרבי, היה להם חם ולוהט.
 
באותו ביקור גם חוותה משפחת סמג'ה מופת גדול עם הבן, מאיר. מאיר סבל מאלרגיה קשה. בכל פעם שאכל מוצרי מזון שהכילו מרכיבים של ביצים, דג, או שוקולד, היה גופו מתכסה בפריחה מוזרה והוא נתקף בכאבים עזים. הילד חי במשטר דיאטה קשה ומאוד סבל מכך.
 
חסידים יעצו למשפחת סמג'ה לבקש את ברכת הרבי להיפטר מהאלרגיה המציקה וכך עשו. זה היה בהזדמנות שהרבי חזר משהייה ארוכה ב'אוהל' – כפי שמכונה קברו של חמיו, האדמו"ר הקודם מליובאוויטש. הרבי יצא ממכוניתו ופסע בצעדים זריזים לעבר חדרו שב-770 – שמו המפורסם של מרכז חב"ד העולמי בניו יורק.
 
בדרכו, ניגש אליו מאיר בעצמו והרבי התכופף לשמוע את אשר בפיו. מאיר סיפר לרבי ממה סובל וביקש ברכה. הרבי הביט בו בחיוך חם וביקשו להקפיד על כשרות המאכלים שמכניס לפיו.
 
משפחת סמג'ה קיימה את הוראת הרבי והחלה לשמור בקפדנות יתירה על כשרות המאכלים, ומיני אז נעלמה התופעה האלרגית של מאיר, כאילו מעולם לא הייתה!


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;