ב"ה   ט אב התשע"ח (21.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש כסלולמה יש חושך? ● החודש בחסידות
חשבתם פעם למה ברא ה' את החושך? הרי הבורא הוא טוב ומשפיע עלינו אור תמידי - אור אין-סופי של אהבה. אז למה הוא יצר בעולם את אותה מציאות שמעלימה את האור, מסתירה אותו?
סוד נשמתו של אדמו"ר האמצעי
שמע הצדיק  את דברי רבי דב-בער, סודות ורזין-דרזין. יקדה רוחו של הבארדיטשובר עד שלא התאפק; קם ממקומו ועטף במהירות את פניו של רבי דב-בער בטלית. “אהה, חלילה שאופנים ושרפים יתקנאו בך. שמור והיזהר מעינא בישא! - - - - ♦ מוגש ליום ההולדת וההילולא, ויום חג הגאולה ט-י’ כסלו -
חודש כסלו
למהותו של חודש הגאולה והמועדים המיוחדים שבו
מולד או פול מון?
היתרון שב"פול מון" הוא בנוגע לגילוי האור, מיום ליום הולך וגדל האור עד לשלימות ב"פול מון". המעלה של ה"מולד" היא לא באור עצמו, כי הלבנה רק מתחילה להאיר, אלא בעצם מציאותה: ברגע שלפני היא נעלמה, והנה- יש!!!! 
נפער חלל? נשתמש בו ככוח עילוי!
ראש-חודש כסלו הוא יום שנחגג על-ידי רבבות חסידי חב"ד בכל העולם. ביום זה, לפני 31 שנה, נראה הרבי מליובאוויטש אל החסידים, לאחר כחמישה שבועות של טיפולים רפואיים בעקבות אירוע לב קשה. יציאתו של הרבי אל החסידים ציינה בעצם את החלמתו, ואת השמחה הגדולה על כך אנו חוגגים עד היום.
חודש הגאולה
בתחילת חודש כסלו - בראש חודש, שענינו גילוי הלבנה לאחר ההעלם, באה לידי ביטוי הנקודה שכבר ברגע הראשון של הגילוי (לידה) לאחר ההעלם, כלול כל הגילוי בשלימותו, "כס - לו".
ישראל ערבים זה לזה ● ט' כסלו
על כל אחד מאתנו מוטלת אחריות לזולת שעדיין איננו כפי שהוא צריך להיות, כי יש ביכלתנו לעשות משהו בנידון. אינך יכולה לשבת בביתך בשלווה ולומר, "אה, זה לא העסק שלי. העיקר שאני בסדר", כי במדה מסוימת את אחראית לחסרונותיו של הזולת, כי אנו ערבים זה לזה. זהו המסר של הרבי האמצעי.
השפעת הנפש על הגוף ● שיעור לט' כסלו
אדמו"ר האמצעי נולד והסתלק באותו תאריך, בדומה למשה רבינו, כמו שנאמר על הצדיקים שהקב"ה ממלא ימיהם ושנותיהם. אם כך, מדוע לא כל הצדיקים נפטרו ביום לידתם? ומדוע הבעש"ט היה צריך בגדים מיוחד עבור שבת קודש? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בפרשת השבוע לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח.


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;