ב"ה   ט אב התשע"ח (21.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » כ' חשווןאדמו"ר הרש"ב רבי שלום דובער שניאורסון
תולדות חייו ופועלו של קדוש ישראל הרבי הרש"ב - נשיאה החמישי של חסידות חב"ד
ראיית אלוקות בגלוי ממש
תרחישי האירועים סביבנו מייצרים נושאים רבים הסוחפים אותנו לעסוק בהם, כמו: מחדלי המלחמה, שחיתות מערכות השלטון ועוד, אך הפתרון האמיתי והמעשי הוא אחד ● הבטיח הקב"ה לחודש מרחשוון כי ה"מקדש העתיד שאנו מצפין בנוי ומשוכלל הוא יגלה ויבוא משמים", הנה חנוכתו של בית זה, הוא בית המקדש השלישי תהיה דווקא בו, בחודש מרחשון בקרוב .
מבין ביהודים
"ביהלומים צריכים להבין" ענה לו החסיד היהלומן. "יהודי, גם הוא פלאי פלאים, וביהודי, צריכים להבין... אתה מבין ביהלומים, ואני מבין ביהודים..." השיב לו הרבי.
ה"מורה נבוכים" של החסידות
בספר זה בא הרבי הרש"ב לתת גם חוסן רוחני כנגד המגפות הרוחניות שהיו בזמנו. והוא מסביר באופן עיוני ופנימי, כיצד הניתוק מהיהדות בכל דרך שהיא מקורה ברוח שטות. וכן, שבשום פנים ואופן היהודי אינו יכול להרשות לעצמו לקבל את חיותו מלמעלה, באותו האופן שאומות העולם מקבלים. 
לדרוש את הגילוי
מעלת ונשיאי חב"ד בכלל היא, בפעולתם להביא את פנימיות התורה להבנה והשגה (חכמה, בינה ודעת), באופן שכולם יוכלו להבין בשכלם האנושי, עד אשר אלוקות תהיה לענין מוחשי. והנה בזה רואים הדגשה מיוחדת במאמרי החסידות של בעל יום ההולדת, ובמיוחד בהמשכי החסידות הידועים שלו
שני מקומות בבת אחת?
חישבו החסידים ומצאו שבאותה שעה שהרבי עמד מהורהר ליד חלון חדרו. בדיוק באותה שעה פגשה האישה את "היהודי המכובד בעל הזקן הצהבהב" בוורשה! ● הרבי הרש"ב נמצא בליובאוויטש ומדריך אישה בוורשה


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;