ב"ה   יא אב התשע"ח (23.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ט"ו בשבטלראות את הטוב שבכל יהודי
בגאולה תתגלינה המצוות הרבות שקיים כל יהודי, גם כזה שלא נראה מקיים מצוות קלאסי. המצוות שהיו נעלמות כמו שורשים באדמה, יציצו ויפרחו בהוד ובהדר
לטפח אילן כשהוא עדיין רך
ט"ו בשבט הוא ראש השנה לאילן, וזה הזמן להתבונן באילנות כמשל עבורנו. הזמן שבו צריך לטפח עץ באופן מיוחד ולהשגיח על גדילתו - הוא כאשר האילן עדיין רך. זה מה שישפיע עליו לנצח ● בתלמוד קוראים לזה: "גירסא דינקותא", חממת הילדות, הערכים שהוטמעו בילד כאשר הוא עוד היה "שתיל רך" - הם שילוו אותו לנצח
בכח או בפועל?
מה חשוב יותר הפוטנציאל או המימוש? שתי ציפורים על העץ או אחת ביד? ילד שהוא מוכשר עד אין קץ, אבל מעדיף להעביר את זמנו בריק, או נער חסר כישרון שבעבודה קשה, מאמץ, נחישות והתמדה מדהים את הסובבים אותו בהישגיו? ♦ איך כל זה קשור לט"ו בשבט?
אילן, במה אברכך?
מהי משמעותו ההלכתית של ט"ו בשבט ולמה נידונים העצים דווקא ביום זה ● מדוע לא נאמר: "כי איש", ומה מקומה של תמיהה בהשוואת האדם לאילן? ● איזה נקודה במערכת דמותו של האדם מקבילה לצומח ומהו התפקיד שמשחק האדם באוכלו את פירות האילן?
הרימון שהציל
רבי ניסים הוציא את הרימון מהעטיפה ונתן אותו לרב. הרב חתך את הרימון לשניים, וסחט מחצית מן הרימון לתוך כוס קטנה. את המיץ נתן טיטפף לשפתותיו של החולה ולתדהמת כל הנוכחים, פתח החולה את עיניו! חיש-מהר הבחינו הנוכחים כיצד הנסיך מבריא והולך. 
מושרש במקורו
"כי האדם עץ השדה". התורה ממשילה את האדם לאילן ● התכונה המייחדת את הצומח היא הדבקות במקור חיותו, הקרקע. הצומח חייב להיות מחובר תמיד אל הקרקע; אם מנתקים אותו מהאדמה, מקור חיותו, הוא גווע ונובל
כיצד מפרישים תרומות ומעשרות?
מצוות הפרשת תרומות ומעשרות, בדרך המובנת לכל נפש, ומציג תקלות וטעויות נפוצות, לצד נוסח ההפרשה
ראש השנה למעשרות
מה משמעותו של יום ט"ו בשבט? מדוע עץ השסק הוא הבעייתי ביותר? ועוד ♦ מבט הלכתי על ראש השנה למעשרות
מתכונים לשבעת המינים
את חמישה עשר בשבט ראש השנה לאילנות, נהוג בעם ישראל לחגוג עם פירות משבעת המינים, לפנינו אסופת מתכונים ייחודיים, אחד לכל פרי משבעת המינים, לזכר הימים בהם היו מביאים את ביכורי שבעת המינים לבית המקדש. 
עורלה
אחת המשמעויות ההלכתיות של ט"ו בשבט נוגעת לאיסור עורלה. נאמר בתורה: "וכי תבואו אל הארץ, ונטעתם כל עץ מאכל, וערלתם ערלתו את פריו, שלוש שנים יהיה לכם ערלים לא יאכל". 
שבעת המינים על פי פנימיות התורה
השבת הקרובה הינה ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות. מה זה אומר לנו? מה לנו ולאילנות, ומה המשמעות הפנימית של שבעת המינים? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בפרשת השבוע לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח
למה דווקא שבעת המינים?
מה הייחודיות של שבעת המינים האלו דווקא שנבחרו להיות אלו בהם נשתבחה ארץ ישראל? ומה ענינם בעבודת היהודי בתורה ומצוות? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בחג האילנות ט"ו בשבט לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח.


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;