ב"ה   יא אב התשע"ח (23.07.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » חודש ניסןלחזור אל עצמנו
ראשית הגאולה היא הגאולה מסולם הערכים המעוות שהפך להיות חלק מהגלות שלנו בארץ הקודש. שלמותה של הגאולה גלומה בהתגלותו לעין כל של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח
שורשה של זהותנו הלאומית
את החירות המוחלטת והזהות העבירו לנו אבותינו בירושה ועלינו לתת לה ביטוי בחיי היום-יום שלנו. להפסיק להיות כנועים לתכתיבים חיצוניים, אלא לחיות עם סולם ערכים וסדר עדיפויות יהודיים
יש סיבה לאהבה ללא סיבה
השבוע נחגוג כולנו את י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח. הרבי שלקח אחריות לעורר אצל כל יהודי אהבה לקדוש-ברוך-הוא ולהביאה לידי ביטוי מעשי
מעניקים מתנת יום-הולדת
י"א בניסן, יום-ההולדת של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח נחשב כיום של התגברות המזל לכולנו. זהו עיתוי מצוין להביע תודה לקדוש-ברוך-הוא על המתנה המופלאה שהעניק לנו בדמותו של הרבי
הצצה חטופה למנהיגות מופלאה
הרבי הוא איש שהכול בו. גאונות מדהימה בכל מקצועות התורה ומכמניה, צדיקות והקפדה מופלגת על כל תג בהלכה, אהבת-ישראל קורנת לקטן כלגדול, חזון נבואי, מעשיות כבירה ומנהיגות חובקת עולם. אפילו בקרב אומות העולם נתפס הרבי כמנהיג היהודי הדגול ביותר של דורנו.
תן לרבי מתנה
בדרך כלל נחשב יום-הולדת לציון-דרך אישי והוא נחגג בחוג המשפחה וידידים קרובים. אבל כאשר מדובר ביום-ההולדת של הרבי – זהו ציון-דרך בחייו של כל אחד מאתנו. כל יהודי יכול לראות יום זה כיום שמחה אישי שלו!
מנהגי חודש ניסן
מנהגי חודש ניסן, החודש הראשון בשנה, עליו נאמר: בניסן נגאלו ובניסן עתידים ליגאל.
יום של מזל והתחזקות
על פי היהדות, ביום ההולדת גובר מזלו הרוחני של האדם, וביום הולדת של רבי גובר המזל של כלל ישראל. רבי הוא ראשי-התיבות: ראש בניישראל, וכאשר גובר המזל של הראש – מובן שיש לכך משמעות גם לכלל הגוף.
על ספו של חודש הגאולה
השבת, כאשר ירעים קולו של החזן בבית-הכנסת ויכריז: "ראש-חודש ניסן ביום ראשון הבא עלינו לטובה" – תכה בלבבות ההכרה: פסח בשער!
"אני עולה השמימה" ● ב' ניסן
תיאור וסיפור ימיו אחרונים בעלמא דין של הוד כ"ק אדמו"ר מהורש"ב נ"ע. מוגש לרגל יום הסתלקותו ב' בניסן
שבים וחוגגים את יום-ההולדת
המוני חסידי חב"ד ועמם רבבות מוקירים ומעריכים מכל זרמי היהדות ישובו ויחגגו את י"א בניסן – יום-הולדתו של המנהיג הדגול והנערץ, רבם של ישראל, הרבי מליובאוויטש.
שישה מברקים בערב שבת הגדול
די הפליאה העובדה שביום הולדתו של הרבי טרח מי שהיה אז הרבי – כבוד קדושת אדמו"ר הרש"ב (רבי שלום בער) – ושלח לא פחות משישה מברקים להוריו עם הדרכות מפורטות כיצד לנהוג ברך הנולד.
יצחק רבין מברך את הרבי
לרגל י"א ניסן אנו מגישים את מכתב הברכה של יצחק רבין לרבי מלך המשיח, לקראת יום הולדתו ה-75, בשנת ה'תשל"ז, ואת מכתב התשובה של הרבי. 
נשיא צרפת במכתב ברכה לרבי
לכבוד י"א בניסן, יום הולדתו של הרבי מלך המשיח, שיגר נשיא צרפת מר ניקולס סרקוזי מכתב ברכה לקהילה היהודית בצרפת. המכתב נשלח לשליח בניולי הרב דוד זאווי שלו קשר חם עם הנשיא שנים רבות ● "לרגל החגיגה של מאה ושמונה שנים להולדתו של הרבי מלך המשיח שליט"א, אני מבקש שתעביר את ברכותי הלבביות"
אובמה חתם: י"א ניסן - יום החינוך
נשיא ארצות הברית מר ברק אובמה המשיך את המסורת של נשיאי ארצות הברית מאז הנשיא ג'ימי קרטר, שחתם בשנת תשל"ח על הצהרה לפי יום י"א בניסן הינו יום החינוך הממלכתי לכבודו של הרבי

» וידאו
» עצרת הרבבה - י"א ניסן תשס"ו
» לקראת י"א ניסן: נתניהו שיגר ...
» ברכות לרבי ליום ההולדת
» התוועדות י"א ניסן עם הרבי
» מבט מעמיק אל חודש ניסן על פי ...
» 850 שנה ללידת הרמב"ם
» יום הולדת לרבי בערוץ הראשון
» כתבות נוספות


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;