ב"ה   יב סיון התשע"ח (26.05.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ספירת העומרלספור נכון את הזמן
ספירת-העומר מלמדת כי בתהליכי המתנה חשוב לשים את הדגש על מה שכבר מאחורינו ולא על מה שעדיין מצפה לנו
סדר ספירת העומר
ממוצאי יום טוב הראשון של פסח, ועד חג השבועות, אנו מצווים לספור מידי לילה את ספירת העומר. לפניכם הנוסח המלא. 
לא לזרום באיזי...
חסידי אדמור הזקן היו סופרים. כלומר: מתייחסים ונותנים חשיבות לכל רגע ואירוע בחיים שלהם.... 
סודה של ספירת העומר
המעמד המופלא של הקרבת העומר ● פעולות בעומר: מתיר קצירת ואכילת תבואה חדשה, קובע את יום חג-שבועות, מזכך ומתקן את מדות הנפש ומכין "לקבלת התורה בשמחה ובפנימיות", סגולה לשלום-בית והצלה מגזירות קשות ● הוא שהכריע את המן הרשע בוויכוחו עם תלמידי מרדכי הצדיק ● בזכותו זכו בארץ-ישראל ויזכו בגאולה השלימה
ספירה שמעניקה סיפוק ושמחה
כאשר סופרים את הימים החולפים מדגישים את שלבי ההכנה שכבר מאחורינו. במקום להיות במתח מהשלבים שעדיין מצפים לנו – לשמוח, בכל יום מחדש, על השלבים שכבר התקדמנו.
לספור נכון את הזמן
בתהליכי המתנה חשוב לשים את הדגש על מה שכבר מאחורנו. לתת את הדעת על הדרך שכבר התקדמנו ולא על הדרך שעדיין מצפה לנו.
תורת השלבים היהודית
ימי "ספירת העומר" קוראים לכולנו, ללא יוצא מן הכלל, להצטרף אל מסע הטיפוס וההתעלות בדרך התורה והמצוות. ליטול חלק בתהליך הרוחני שכל צעד בו מבורך וכדאי.
ספירה של ציפייה לגאולה
משמעותה של ספירת העומר היא טהרה וציפייה לקבל את התורה בקדושה, וזהו אפוא העיתוי המתאים להזכיר את ציפייתנו לקדושה שתאיר עלינו בגאולה.
לבוא בימים מלאים
מהו רעיון ספירת העומר במובן הרוחני, וביחוד במונחים חסידיים?
כשמשיח בא בספירת העומר
מה יקרה אם משיח יבוא באמצע ספירת העומר? הרי מרגע שבא המשיח הופכת הספירה להיות ספירה חדשה מבחינה מהותית, ולכאורה אי אפשר לראות בה המשך לספירת הימים הקודמים.
מעפילים אל השער החמישים
כאשר אנחנו סופרים את ספירת העומר, בכל שנה מחדש, אנחנו לא רק מנציחים את ספירתם של אבותינו, אלא אנחנו ממשיכים להתעלות בעצמנו בשערי הקדושה. 
כיצד נסלח למי שפגע בנו?
כיצד נחוש רחש של אהבה והוקרה כלפי מי שיחסו אלינו פוגע כ"כ ולוקה ואינו מניח לנו לצמוח ולשגשג ומשבש בנו יצירה של חיים בריאים, אוהבים ומלאי שמחה? ● הכיצד נמחול לכל מי שאינו מבין אותנו ונוהג עימנו באורח שאינו עדין ועשוי להותיר בנו צלקות של משקעים בבקורת בלתי-אוהדת?
ההסתכלות המתוקנת על האדם
להיות בן אדם זה להיות עם חולשות. מי שאין לו חולשות הוא סופר-מן, ואנחנו לא אוהבים אותו בכלל – הוא לא מענין אותנו כלל וכלל ● עיקר העזרה הנפשית זו ההבחנה – הבחנה לא פשוטה בכלל – שחולשה זה לא חסרון. 
הנפש הבהמית - מעלות וחסרונות ● שיעור וידאו
לרגל ספירת העומר, בה אנו מבררים את המידות, גם אלו השייכות בעיקר לנפש הבהמית, אנו מגישים שיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, הנותן מבט לעומק אל עבר הנפש הבהמית, ההתלהבות והקרירות, המעלות והחסרונות.
בירור המידות בימי ספירת העומר ● שיעור וידאו
מדוע התורה אומרת "ממחרת השבת" ומתכוונת לאחרי יו"ט? ומה הענין של בירור המידות בימי ספירת העומר? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בפרשת השבוע לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח. 
כך תלמד לשמוע דעות אחרות בלי להפגע
ידועה השאלה: כיצד יתכן שתלמידי רבי עקיבא לא נהגו כבוד זה בזה, וההסבר הוא שהיה זה מגודל התקשרותם לרבם. אז כיצד ניתן לשמוע דעות אחרות בלי לפגוע ובלי להפגע? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, על הדרך לאהבת ישראל לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח. 


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;