ב"ה   יב סיון התשע"ח (26.05.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » חגי ומועדי ישראל » ל"ג בעומרגם רב יכול להיות חבר
מודל המחנך שעיצב רבי שמעון הוא מושלם. לשדר לתלמידים חביבות ואהבת-ישראל אמתית, וזאת מבלי לאבד כהוא זה מההערכה המופלגת שהם רוחשים אליו
חלקם של הילדים בגאולה
הילדים הרכים היו המצפון של העם במצרים והפכו להיות המצפון שלהם לנצח. עתיד העם היה והנו מבוסס על הילדים, ואת המסר הזה חשוב שנפנים היטב
השמחה הייחודית לעת הפטירה
כצדיק כה מיוחד, יש לנשמתו של רבי שמעון בר יוחאי בכל שנה ביום הפטירה התעלות ייחודית, שמהווה עבורה סיבה לשמחה גדולה.
'ברי"ש גלי' כפול
השחר עלה ור' ישראל פנה לממש את תוכניתו. עמוס חיצים וקשתות לרוב, הגיע אל מקומות המחבוא והמסתור, וכשחיוך נסוך על פניו הזמין את חביביו החוצה, אל היער, לשחק כמצוות היום ● סיפור לל"ג בעומר.
האמת ההיסטורית של ל"ג בעומר
אילו נשאל עוברים ושבים ברחוב ישראלי, מה אירע בל"ג בעומר? – יהיו רבים שישיבו: 'משהו בקשר למרד בר-כוכבא'. על פשרן של המדורות שמבעירים בו ביום הם יסבירו בידענות, כי זה נוהג קדום, ששימש גם בעת המרד, להעביר מידע מוסכם באמצעות השאת משואות-אש. 
סודו של רבי שמעון בר יוחאי
מהו סודו של רבי שמעון שדווקא לכבודו עורכים טקסים כה ייחודיים, כמו גם למשל מנהג תהלוכות האחדות, שהתחדש וקיבל תנופה עולמית על ידי הרבי מליובאוויטש?
אהבת ישראל - הבסיס לכל התורה
מי שרוצה להגשים בעצמו אהבת ישראל ראויה לשמה – חייב לקיים תורה ומצוות. ללא ההתרוממות שמאפשרת התורה, אין שום סיכוי להפיל לגמרי את המחיצות המלאכותיות שחוצצות בינו לבין הזולת.
בשורת החינוך של בר-יוחאי
אהבת-ישראל, חינוך אמיתי, לצד לימוד פנימיות התורה – במיוחד לימוד בסוגיית הגאולה, הן ההליכה הטובה ביותר לאורו של רבי שמעון
למה חוגגים את ל"ג בעומר?
כולם חוגגים את ל"ג בעומר, אך תשאל את כולם: למה חוגגים ולמה עושים מדורות? ברוב המקרים תקבל את התשובה של המורה "שושנה" על בר כוכבא, וסימון המלחמה וכו'. בואו לקרוא את התשובה הנכונה.

לגלות אמון בזולת וגם בעצמנו
לעולם אין לומר – זה, אין לו סיכוי. אסור להדביק תוויות שליליות, כי אין לנו מושג מהו הפוטנציאל האמיתי של כל אחד. כל אחד, ילד כמבוגר, יכול להפתיע בשלב מסוים ולגלות יכולות מרקיעות שחקים.
הטוב הפנימי בחיי רשב"י
בכיו של רשב"י בשל הגלות וריחוקו מתלמידיו • צערו של הקב"ה • אליהו הנביא שליח ה' והקשר אלינו
רבי שמעון בר יוחאי
רבי שמעון בר יוחאי היה תלמידו של רבי עקיבא, שנהרג על קידוש השם בעת הרדיפות האכזריות נגד התורה והיהדות על ידי קיסר רומי הדריאן
מה הסיפור של תלמידי רבי עקיבא? ● שיעור
איך יתכן שדווקא תלמידי רבי עקיבא מתו בגלל שלא נהגו כבוד זה בזה? הרי רבם היה בעל האימרה "ואהבת לרעך כמוך"? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיק משפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בפרשת השבוע לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח. 


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;