ב"ה   ד אייר התשע"ז (30.04.2017)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » פרשת השבועהפרשה בקצרה
בפרשתנו, פרשת אחרי-מות וקדושים, אנו ממשיכים בסיפור המאורעות לאחר שבפרשה קודמת קראנו על מותם של שני בני אהרן, בעת שהקריבו אש זרה על המשכן, זמן קצר לאחר שהמשכן נחנך לעבודה. 
פרשת השבוע
פרשת השבוע - פרשת אחרי קדושים עם פירוש רש"י
להתקדש גם בחיי החולין
בחסימה העצמית ממה שבעצם מותר – מתעלה האדם לשיא של עידון וזיכוך והתקרבות לה', שזו התכלית המהותית של כל קיום המצוות.
הסדר הנכון בחיים
כאשר עובדים לפי הסדר, מצליחים להתמודד ולהגשים את המשימה של עשיית הדירה לקדוש-ברוך-הוא. שלמותה של ההתגשמות תהיה בקרוב ממש, בגאולה והשלמה. התקופה בה הקדושה האלוקית תהיה מוחשית ומוכחת.
להתאפק גם ממה שמותר
ההימנעות מן המיותר וההתרחקות מן החומרנות מבטאות את התבטלות האדם בפני הבורא. האדם מציב במרכז חייו את הבורא ואת רצונותיו בלבד, וממילא לא נותר מקום לביטוי רצונות אישיים, מותרים כאסורים. 
הקדוּשה - שבחולין...
כשיהודי זוכר את הקב"ה בכל מקום ובכל מצב, גם בהיותו עסוק בצרכיו הגשמיים – הוא ממלא את כוונת ה' בבריאת העולם, "להיות לו דירה יתברך בתחתונים" – בעולמנו זה התחתון ביותר - בו לא רואים ולא מרגישים כ"כ את ה'... 
לאהוב את השני כמוך
באהבת ישראל צריך "לעסוק" ממש כמו סוחר בעסק שלו. סוחר שרוצה למכור, פותח חנות באיזור הומה, תולה עליה שלט הכי בולט, הולך למשרד פרסום מצליח, מפרסם בעיתונות מודעה עם כל הגימיקים, לשכנע את כולם, שאצלו הכי כדאי לקנות.
הצלת נפשות תוך סכנת חיים
עד כמה צריכים להשקיע לשם הצלת חיי אדם: האם יש גבולות להשקעה הכספית למען הצלת נפשות? האם יש גבולות לסיכוני החיים שצריך לקחת כדי להציל נפשות?
אחרי ככלות הכול
התורה והמצוות שאנו מקיימים היום, מכינים אותנו לקראת הזמן ש'אחרי הכול'. כל מצווה וכל מעשה טוב שלנו מוסיפים אור אלוקי בעולם ומקדמים אותו לקראת הגאולה השלמה ואחרית-הימים.
קדוֹש קדוֹש –בַּעולם דוקא!

מיד בסיום עבודת היום היה על הכוהן הגדול לשוב לביתו, כדי לבטא את מטרת כל העבודה בבית-המקדש - להחדיר את הקדושה האלוקית לתוך ביתו ולתוך מסגרות העולם.אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;