ב"ה   כז אדר התשע"ז (25.03.2017)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » פרשת השבועהפרשה בקצרה
בניית המשכן החלה בפרשה הקודמת, פרשת ויקהל. לעתים נקראות שתי הפרשיות ויקהל ופקודי כפרשה אחת בשבת אחת, אך לא כך השנה. 
פרשת השבוע
פרשת השבוע פרשת ויקהל פקודי עם פירוש רש"י
המשכון שממתין לנו
הקדוש-ברוך-הוא מנסה בכל דרך לאפשר לנו להיות עם משכן ובית-מקדש – וכך גם כעת הוא ממתין לרגע שנהיה ראויים ומיד יגאלנו ויוריד לנו משמים את בית-המקדש.
הכוח של משה
העבודה האישית להגשמת הרצון הזה, יכולה להיות מושלמת, אבל שכינה לא תשרה עדיין. השכנת השכינה בפועל, תתאפשר, כמו בסיפור הפרשה, ע"י ברכתו וכוחו של הצדיק, נשיא הדור
זהים - אך שונים לחלוטין!
מה מטרת כפילות מלאכת המשכן, החוזרת בפרשיות ויקהל ופקודי, לאחר שהדברים כבר הובאו בפירוט רב בפרשיות הקודמות - תרומה ותצווה. הרי בתורה אין אפילו אות אחת מיותרת?!
פעולה שאי-אפשר לבצע לבד
השראת השכינה שלאחר ימי המילואים, ביום חנוכת המשכן, הייתה הרבה יותר גבוהה. זו הארה שאין לאדם, יהיה מי שיהיה, כוחות להגיע אליה, אלא רק היא באה בתור מתנת שמים.
מתעלים בפרשה
תורת החסידות מצביעה לו - לאדם המבקש להתעלות בדרגותיו הרוחניות, על אותן מונחים ומושגים המופיעים בפרשת השבוע 'פקודי' בתור סמלים שההרמוניה שבינותם מהווה בחינת עקבות שיובילו אותו להתרוממות של רוח ולספיגת השראה מקודשת
החורבן כלקיחת משכון
גם כשהזולת אינו מתנהג כראוי, אין להימנע מלסייע לו בענייני תורה ומצוות. גם כשהוא חוטא במובן כזה או אחר, יש לעזור לו לעשות 'משכן' פרטי בתוך נפשו ולקרב אותו אל השכינה.
התקהלות מיוחדת לעשיית המשכן
לאחר שמתמלאים בתורה, מוטל עלינו לעשות משכן – להפוך את העולם למקום שבו תשרה השכינה.
התכלית שבהסתלקות הענן
תקופת הגלות היא שיאה של הסתלקות הענן והיעלמות השכינה. זו חשכה רוחנית גדולה, אך בה התכלית – להאיר את החושך באור התורה והמצוות. זה מה שבעיקר מקדם אותנו במסע אל הגאולה, שתבוא תכף ומיד ממש.
היחיד או הקבוצה - מי עדיף? ● שיעור וידאו
ויקהל ענינו קהל - ציבור, לעומת זאת פקודי הוא הפרט, אז מה עדיף? ולמה לפעמים הפרשות מחוברות ולפעמים נפרדות? על כך ועוד בשיעור מרתק מפי הרב זלמן נוטיקמשפיע בישיבת תורת אמת בירושלים, העוסק בפרשת השבוע לאור שיחותיו הק' של הרבי מלך המשיח.
איך ויקהל ופקודי הולכות ביחד? ● שיעור וידאו
השבוע אנו קוראים את שתי הפרשיות ויקהל ופקודי, שלכאורה הינם שתי פרשיות הפכיות לגמרי: ויקהל מדברת על אחדות והקהלה, ואילו פקודי מבליטה את הפירוד והייחודיות של הבודד והפרט


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;