ב"ה   יב סיון התשע"ח (26.05.2018)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » פרשת השבועהפרשה בקצרה

פרשת נשא הינה הפרשה הארוכה ביותר בתורה כולה. הפרשה ממשיכה את פרשת במדבר, שהסתיימה בתיאור עבודתם של משפחת קהת משבט לוי לשאת את הדברים הקדושים ביותר במשכן בעת המשאות במדבר סיני.

פרשת השבוע

פרשת השבוע - פרשת נשא, עם פירוש רש"י

הכול מחושב
בכל הבריאה כולה אין שום דבר מיותר והכול נברא בצורה מחושבת, לכבודו של הקדוש-ברוך-הוא. לפיכך היו העגלות צריכות להיות בכמות ובמידה הנדרשת בדיוק, מבלי שיהיה בהן שטח מיותר. 
ההסכמה שחשובה יותר מהמעשה
להסכמה למעשה יש תוקף יותר מאשר למעשה עצמו: הסכמתם של שמואל ושמשון להיות נזירים משמעותית יותר מאשר עצם הנהגתם מלידה בדרך הנזירות.
חידושי תורה כהכנה לגאולה
כאשר תבוא הגאולה השלמה תהיה התחדשות במושג מתן תורה. אנו נזכה לשמוע מפי המשיח סודות תורה מופלאים, שמעולם לא נשמעו. 
להכניע - מִדבַּר, ליישבו ולקדשו

פרשתנו ומלמדת, שגם במדבר יש לבני לוי הכוח להשכין את אור הקדושה ואף להפוך אותו עצמו להפוך ל"ארץ נושבת"  וזו היא שליחותו - להעיר ולהאיר את סביבתו... 

קורבנות הנשיאים
הנשיאים הביאו איש איש קורבן נפרד, כדי לקרב לה' את תכונת שבטו הייחודית, לכן כל 12 הימים נחשבים כימי "חנוכת המזבח", כי כל יום חנכו תכונה נוספת בהקרבתה לה'
הקדושה הייחודית לנזיר יהודי
שלמות ההתעלות בקדושה תהיה לעתיד לבוא. אז לא יהיה צורך לפרוש ולהתנתק ממנעמי העולם הגשמי, כי הם לא יהוו גורם מפתה שמסיח את הדעת מקיום רצון הבורא.
תכלית המסעות במדבר

מה ראה הקב"ה להוליך עמו ארבעים ושנים מסעות! ארבעים שנה! במדבר?... מה התכלית?... הכל מתאים לעומקה של הכוונה העליונה. לכל דבר יש תכלית לטווח רחוק... לנצח!... 

אין 'סתם'
בפרשה מסופר על 6 העגלות שתרמו 12 נשיאי ישראל למשכן לצורך נשיאתו בדרכי הנדודים במדבר. יוצא שכל נשיא נידב חצי עגלה. זה לא נשמע קצת בקמצנות? מדוע לא נדב כל אחד מהם יותר?


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;