ב"ה   כה כסלו התשע"ח (13.12.2017)
אודותינו         תרומה         צור קשר
 


בית חב"ד סרי לנקה


מדורי יהדות


סרי לנקה - מידע


אמרה חסידית


פרסומת

|
שתפו:  
חבד » פרשת השבועהפרשה בקצרה
יוסף בשבתו בכלא פתר את החלומות של שר האופים ושר המשקים, ולמרות בקשתו משר המשקים להזכירו לפני פרעה, השר שכח מכך. השבוע אנו קוראים את פרשת מקץ המתרחשת שנתיים לאחר מכן.
פרשת השבוע
פרשת השבוע - פרשת מקץ, עם פירוש רש"י
תמיד צריך להתפלל
כל פעולה שיהודי עושה, גם אם מדובר בעשייה שגרתית, חשוב שתתלווה אליה תפילה, כי האמת היא שהתנהלותו של יהודי היא בעיקרה על טבעית. הטבע הוא רק כסות חיצונית, והתפילה מגלה את הכוח העל-טבעי שמניע.
התחושה המעורבת בזמן 'מקץ'
תקופת הקץ במאסרו של יוסף הייתה בפשטות התקופה הקשה. כי ככל שמתארך המאסר הוא נעשה יותר ויותר מעיק. מאידך גיסא, זו הייתה תקופת הסיום שממנה הוא יצא סוף-סוף לגאולתו.
שפע ומחסור בכפיפה אחת – החלום ופשרו
החלום של פרעה, המופיע בפרשת השבוע – מקץ, לא היה מורכב מדי. הפתרון שהציע יוסף היה המתקבל ביותר על הדעת. נניח והתעוררתם שטופי זיעה קרה. עכשיו תזדרזו לשחזר את החלום שחלמתם.
לעשות הכול למען אורחים
יוסף לא ידע אם אחיו אכן יסמכו על דברתו ולקח סיכון שהם יחששו לכשרות המאכלים ויימנעו מלאכול. מכל מקום, מצדו הוא התאמץ להכין סעודה מתאימה לצרכיהם.
להתעורר מהחלום – בעזרת החלום
כמו שגאולת יוסף מבית הסוהר הגיעה בסיוע מובהק של חלום – חלומו של שר המשקים שנפתר על ידו – כך גם אנחנו נגאלים בזכות תקופת ה'חלום' עצמה – בזכות התורה והמצוות שאנו מקיימים בתקופת ה'חלום', בזמן הגלות.
לצאת מבית הסוהר
מה ליוסף ולבית הכלא המצרי אליו נפל באשמת שווא? מה לנשמתך ולעולם הגשמי ולגוף הגשמי שאתה מרגיש שסוגרים עליך כמו בית סוהר?
החלוֹם ושכרוֹ...
ממאפייניו הבולטים של החלום הוא יכולתו לחבר דבריםהפוכים ומנוגדים, שבמציאות, לעולם אינם מסוגלים להתחבר. זו גם מהות – הגלות
יהודי אינו במאסר
עלינו להיזכר ביוסף ולדעת, שכל מציאות של הגבלה כלשהי, זרה היא לנו, כיון שיהודי במהותו הינו בלתי מוגבל. על כן אין ספק כי תקופת ההגבלות הנוכחית זמנית היא, ומטרתה להאיר את העולם
עם ישראל ניצל מפגעי הטבע
איך ניצלו יעקב ובניו מהרעב ששרר בעולם? אמונה וביטחון גם כשמתרחשת קטסטרופה בעולם 


אתר בית חב"ד סרי לנקה טל': 94-77-3409048 + | כתובת: Green Path 70, Colombo 03 | צור קשר
מופעל על ידי 'חב"ד נט' - מרכז אתרי חב"ד בישראל, נוסד על ידי חברי הנהלת אגודת חסידי חב"ד בארה"ק. דוא"ל ne@chabad.co.i

;